IELTS

آزمون آیلتس چیست و چه بخش هایی دارد؟

آزمون آیلتس را همه می شناسند و نیازی نیست در آن شرکت کرده باشید، حتما برای شما سوال پیش آمده است که آزمون آیلتس چگونه برگزار می شود و چه تفاوتی با تافل دارد.

چرا باید در آزمون آیلتس شرکت کنیم؟

بیش از 10000 سازمان در سراسر جهان آیلتس را می پذیرند، بنابراین وقتی در این آزمون شرکت می کنید می توانید مطمئن باشید که توسط بسیاری از مؤسسات آموزشی، کارفرمایان، دولت ها و مراکز حرفه ای در سراسر جهان شناخته خواهید شد.
آیلتس به عنوان یکی از پیشگامان چهار مهارت آزمون زبان انگلیسی، فعالیت خود را از 30 سال پیش آغاز کرد و هنوز هم به عنوان یک استاندارد جهانی برای مهارت زبان انگلیسی به شمار می رود.
دولت های استرالیا، کانادا، نیوزلند و بریتانیا از آیلتس برای ارزیابی درخواست های مهاجرت استفاده می کنند.

نحوه ی ثبت نام در این آزمون چگونه است؟
مرحله اول

مرکز آزمون آیلتس را نزدیک به خود را بیابید. آزمون آیلتس با بیش از 1700 مکان، در بیش از 140 کشور برگزار می گردد. لیست مراکز مجاز را می توانید در وب سایت رسمی آیلتس مشاهده کنید.

مرحله دوم

برای چاپ، تکمیل و ارسال مدارک، تکمیل فرم ثبت نام و پرداخت هزینه به مرکز آزمون محل خود مراجعه کنید.

مرحله سوم

پس از رسیدگی به درخواست، مرکز تاییدیه کتبی تاریخ و ساعت آزمون را برای شما ارسال می کند.
بسته به کشوری که در آن زندگی می کنید، آزمون آیلتس می تواند تا 4 بار در ماه یا در واقع 48 بار در سال داده شود. در ایران معمولاً امتحانات در چند نوبت برگزار می شود.
دو آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال وجود دارد. آزمونی که انتخاب می کنید باید بر اساس درخواستی باشد که می خواهید با مدرک خود انجام دهید.

 

آزمون آیلتس را به دو صورت میتوان انجام داد
1- آیلتس روی کاغذ

در این آزمون داوطلب باید با برگه سوال پشت میزی در مرکز بنشیند و به هر چهار بخش پاسخ دهد. آزمون مکالمه به صورت حضوری با یک ممتحن آیلتس آموزش دیده انجام می شود.

2- آیلتس روی کامپیوتر

فرمت جدیدتری از آزمون ITELS که ارائه شده، فرم کامپیوتری آن است که شاید بتوان گفت شباهت هایی با آزمون تافل دارد، اما نه به طور کامل.
در این فرمت آزمون شما همان سوالاتی را که روی کاغذ دیدید روی مانیتور خواهید داشت با این تفاوت که دیگر دستخط شما مناسب نیست و همه چیز را تایپ می کنید. البته توجه داشته باشید که قسمت اسپیکینگ آیلتس کامپیوتر مانند آیلتس کاغذی برگزار می شود و تفاوتی ندارد.

 

آزمون ITELS از چهار مهارت تشکیل شده است

لیسنینگ آیلتس – به مدت 30 دقیقه
ریدینگ آیلتس – به مدت 60 دقیقه
رایتینگ آیلتس – به مدت 60 دقیقه